Léto

 

►► LÉTO  

 8 km vzdálená hora Praděd (1492 m n. m.) je nejvyšší horou Moravy. Televizní věž na vrcholu dosahuje úctyhodných 162 metrů. Z vyhlídkové terasy umístěné ve výšce 1563 m.n.m. je úchvatný výhled na celé panorama Jeseníků. Za jasného počasí lze ojediněle spatřit siluetu Vysokých Tater a Malou a Velkou Fatru. Praděd je významnou křižovatkou turistických (cyklo, i pěších) tras. Perfektně udržované značení tras, variabilita podle jejich náročnosti i délky uspokojí každého milovníka hor. Pro bližší poznávání přírody byly zřízeny naučné stezky s informačními tabulemi a popisem přírodních zajímavostí. Nejvýznamnější turistická stezka celé oblasti vede Velkou kotlinou z Malé Morávky - Karlova pod Pradědem k Petrovým kamenům. Velká kotlina patří rozmanitostí vzácných druhů rostlin k nejvýznamnějším botanickým lokalitám střední Evropy.

►► In-line a cyklo okruh v Karlově pod Pradědem 

Jedná se o nový moderní okruh s celoročním provozem, který funkčně navazuje a doplňuje stávající sportovní a turistické atraktivity, které se v místní části Karlov pod Pradědem nacházejí. Tento okruh je možné využít pro cyklistiku, in-line bruslení, procházky, ale i kondiční trénink na venkovních posilovacích strojích. V zimě se pak okruh mění na běžecký s pravidelně udržovanou stopou. Provoz celého areálu po celý rok prodlužuje instalované veřejné osvětlení, které je zrealizováno kolem celého okruhu. Součástí areálu je pak i dřevěný přístřešek, který slouží jako odpočívárna a převlékárna. V areálu mohou návštěvníci využít komfortu bezplatného parkovacího stání i sociálního zařízení. Celý areál je řešen bezbariérově.

In-line okruh  naleznete v Karlově pod Pradědem,naproti lyžařskému areálu Kazmarka.

Členové Horské služby ČR, okrseku Karlov  se ve spolupráci s obcí starají o bezpečnost provozu na in-line okruhu a běžeckých tratích.

  ►► Turistika a cykloturistika
 
Perfektně udržované značení tras, variabilita podle jejich náročnosti i délky uspokojí každého milovníka hor. Pro bližší poznávání přírody byly zřízeny naučné stezky s informačními tabulemi a popisem přírodních zajímavostí.
Jesenické lesy jsou bohaté i na lesní plody - houby, borůvky, brusinky, ostružiny, jahody, maliny.

Cykloturistické trasy jsou vedeny zajímavými oblastmi s využitím málo frekventovaných silnic, polních a lesních cest a pěšin. Z Malé Morávky - Karlova lze např. využít trasu Kotelní potok - Mravencovka - Alfrédka - Skřítek, na kterou se napojuje několik dalších tras.
 
►►  Další zajímavosti  
 • přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

 • Adrenalin park Jeseníky - lanové centrum, paintball, jízdy na koních, obří houpačka, cyklovýlety, kánoe, půjčovna kol a kánoí, terenní 4kolky a více... ZÁŽITKY PRO CELOU RODINU!

 • značené turistické a cyklistické tratě ( např. na Kamenný vrch, Petrovy Kameny, k Rešovským vodopádům)

 • houbaření, sběr lesních plodů (borůvky, brusinky, ostružiny, jahody, maliny)

 • aquacentrum Slunce v Rýmařově

 • krytý bazén - Břidličná, Bruntál, v letním období otevřené vyhřívané koupaliště - Vrbno pod Pradědem.

 • lázně s termálním koupalištěm Velké Losiny

 • klimatické lázně Karlova Studánka

 • Slezská Harta (rybolov)

 • Rabštejn - cvičné lezecké stěny

 • Bílá Opava - naučná stezka vedoucí romantickým kaňonem horské řeky

 • HRAD SOVINEC
  leží v katastru obce Jiříkov a je nejrozsáhlejším hradním komplexem na Bruntálsku. Hrad založili těsně před rokem 1333 příslušníci rodu, který se od roku 1348 nazýval po hradu "páni ze Sovince". Za husitských válek se Sovinec stal významnou husitskou pevností. Vedle prohlídkových trasy se v prostorách hradu pravidelně konají nejrůznější kulturní akce.  www.sovinec.cz
 • ZAHRADNÍ GALERIE DĚDA PRADĚDA V JIŘÍKOVĚ
  Obdivujte největší evropský betlém zapsaný v Guinessově knize rekordů, sochu Děda Praděda a kromě řady dalších dřevěných plastik i výběhy koní a daňků. Areál je vhodný i pro rodiny s dětmi.  Otevírací doba: 1. 4. - 31. 12., 10.00 - 17.00 hod. Vstupné: děti 20 Kč, dospělí - 40 Kč, www.pradedovagalerie.cz. Jiříkov se nachází u hradu Sovince, v blízkosti Rýmařova
   
   

   

   
   
   
 
 
 

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na PageRide.com  |   Mapa stránek